Dan Zemlje na šoli v Spodnji Idriji

Dan Zemlje na Osnovni šoli Spodnja Idrija letos aktivneje praznujemo že tretjič. Leta 2018 smo ga obeležili z raznoraznimi dejavnostmi na temo odpadne plastike, lansko leto smo na ta dan podelili priznanja za Zeleno pero – tekmovanje za mlade eko-novinarje, ki pišejo izvirne prispevke na različne ekološke teme. Letošnje leto pa smo se z eko krožkom ter projektom Prijazni do okolja pripravljali na predavanje za starše. Naši šolski eko predstavniki, kakor jih imenujemo, so namreč že zelo dobro podkovani v nekaterih okoljskih temah. Načrte nam je prekrižalo šolanje na daljavo, zato smo se morali znajti drugače. V torek, 14. aprila, smo za celo šolo izvedli zanimiv dan dejavnosti, ki je bil posvečen našemu planetu.

Med prispevki je tudi pesem, ki jo je napisala naša učenka Iskra Eržen.

Veš si lahko preberete v članku v Idrijskih novicah.

(Visited 9 times, 1 visits today)